Charitativní dražba

Každoroční součástí českého plesu je dražba pro tři vybrané handicapované děti. Loni se na plese v rámci dražby vybrala celková částka 670 000 Kč a byla rozdělena mezi Evičku, Kubíka a Honzíka. Více informací naleznete zde. Letos bude český ples dražit pro Lillinku, Péťu a Aničku. V případě zájmu můžete těmto třem bojovníkům příspět i Vy a to pomocí přiloženého QR kódu.

LILLINKA, 7 let

„Ahoj, já jsem Lillinka, je mi 7 let. Z porodnice mě pouštěli jako zdravou holčičku s velkýma očima. Ty mám pořád, ale postupně mi k nim přibyla spousta diagnóz a nemocí. Nejvíc mě trápí Crouzonův syndrom, který je vidět na první pohled, hydrocephalus, který se schovává uvnitř mé hlavičky, a také tracheostomie, což je ta trubička, která mi kouká z krku. Trpím ještě i na nedoslýchavost, a proto musím nosit naslouchadla. To všechno s rodiči zatím zvládám. Abych mohla normálně dýchat, jíst a mluvit, potřebuji vaši pomoc,“ obrací se na vás všechny malá Lilli, která už v 5 letech byla na úrovni 11ti letého dítěte. Rodiče Lilli si vyslechli od lékařů dobré zprávy. Operace, která jí změní život, by se mohla konat už za pár měsíců. V Londýně.

Lillinka

PŘISPĚT LILLINCE MŮŽETE JIŽ NYNÍ POMOCÍ NÍŽE UVEDENÉHO QR KÓDU

Lillinka QR platba

PÉŤA, 6 let

Když se Péťa narodil, nikdo netušil, kolik síly, statečnosti a optimismu se v něm skrývá. Naopak - na první pohled byla patrná jeho křehkost a zranitelnost. Narodil se totiž s tzv. nemocí motýlích křídel. Ta mu způsobuje puchýře a rány na celém těle. Při narození chyběla Péťovi kůže na několika prstech na ruce a na nožičkách od kolen až po nárty. Péče o Petříka je velice časově, finančně a hlavně psychicky náročná. Ošetřování kůže a ran probíhá každodenně několik hodin. Správné ošetřování a moderní ošetřovací materiály jsou zatím jedinou možností, jak lidem s nemocí motýlích křídel ulevit. Velkou úlevu přináší Péťovi pobyty u moře. Proto jsme se rozhodli vydražit pro něho finance, aby mohl k moři odjet a měl alespoň chvilkovou úlevu.

Péťa

PŘISPĚT PÉŤOVI MŮŽETE JIŽ NYNÍ POMOCÍ NÍŽE UVEDENÉHO QR KÓDU

Péťa QR platba

ANIČKA, 18 let

Jmenuji se Anička Kočová a ráda bych se s Vámi podělila o svůj životní příběh. V 16 měsících jsem podstoupila očkování na Hepatitidu B a po něm mi do 2 týdnů úplně ochably nožičky. Rodiče mi říkali, že jsem v tu dobu hodně plakala a nemohla jsem ani chvilku stát, prý jsem byla jako „hadrová panenka“. To už se rodičům opravdu nezdálo, a tak začalo období chození po doktorech a různých vyšetření. Po odebrání DNA z krve z mi bylo diagnostikováno genetické onemocnění spinální svalová atrofie II. typu. V dnešní době je málo asistentů a když už je to možné, tak jsou služby opravdu velmi nákladné. Chtěla bych proto případné finance použít do svého budoucího bydlení a na osobní asistenci.

Anička

PŘISPĚT ANIČCE MŮŽETE JIŽ NYNÍ POMOCÍ NÍŽE UVEDENÉHO QR KÓDU

Anička QR platba
Charita